Peru - nejen po stopách Inků

Posvátné jezero Titicaca, bájné Machu Picchu, incké i koloniální Cuzco, bohaté Svaté údolí, tajemné linie Nazca či „kondoří" kaňon Colca zná možná každý. My se, kromě těchto míst, ale podíváme i do oblasti Bílých Kordiller, ráje trekařů a horolezců, do pobřežních, málo známých pouštních oblastí, do nitra Amazonie a na skok i k hoře Ausangate a Duhové hoře. Přírodně i kulturně rozmanitá země Jižní Ameriky je vhodná jak pro „nováčky" cestující na tento kontinent poprvé, tak pro ostřílené cestovatele, trekaře a dobrodruhy. A co nelze vynechat? Pořádné peruánské oslavy! A že jich cestovatelka Jana Troupová, která Peru pravidelně navštěvuje již 15 let, již „pár" zažila.

Jak se cestuje po Peru s ekvádorským horolezcem? Proč se musí na ostrovech jezera Titicaca nechat brambory nejprve projít mrazem? Co obnáší Den policie pod Machu Picchu? Do kolika výškových metrů se dá jet na motorce? A z kolika na kole? Proč je Machu Picchu nejkrásnější ráno? Jak vypadá karneval na jezeře Titicaca? Jak se v údolí Colca slaví čištění kanálů? Je těžké spatřit pouštní lišku? Kam až doletí andský kondor?

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Jana Troupová

Vystudovaná geografka, duší cestovatelka (jinak bych tady asi profil neměla :-), fotografka a sportovkyně, prací průvodkyně šmrncnutá kartografií (lesnické mapy Česka i autobusových linek Londýna) a neziskovým sektorem (stavění škol a záchodků v Indii, půlroční dobrovolničení v roce „kdysi" v ekvádorském pralese i několikaměsíční stáž Bolívii, která se zase tak úplně nepovedla, zato se povedl syn Simon). Publicistka článků a knih, vypravěčka pro dospělé i děti/studenty na školách. Nejčastěji jezdí do Latinské Ameriky, ale ráda má i jihovýchodní Asii, severní Evropu a ostrovy Atlantiku. Mezi její nejoblíbenější "destinace" patří jakékoli zákoutí vysoko v horách, bezprostřední lidé a živé tradice, zejména pak v kombinaci s Bolívií, Peru, Ekvádorem, Barmou, Nepálem, Madeirou, Rakouskem i jižními Čechami. Cestuje sama, s dětmi (9 a 4 roky – doufám, že to tady bude někdo aktualizovat) i ve skupině jako průvodce.