Treky v extrémních podmínkách

Umíte si představit, co všechno může člověka potkat, když touží zažít něco skutečně extrémního? Přijďte se nechat fascinovat neobyčejným dobrodružstvím Pavlíny Adam.

Vydáme se do zimního Grónska i rozpálené pouště v Jordánsku. Nedostatek kyslíku zažijeme v pákistánském Karákóramu při pokusu o osmitisícovku, výzvou je i 4300 km dlouhý Pacific Crest Trail a Himálaj v období monzunů. A kde příroda kouzlí extrémy jen přiměřené, můžete si z nich sami udělat extrémy extrémní - třeba když si vymyslíte projekt, že zdoláte 6 šestitisícovek za 6 dní. Jak se připravit na opravdu extrémní podmínky?

Potom, co Pavlína Adam prošla celou 4300 km dlouhou Pacifickou hřebenovku, začaly ji lákat výšky. Vydala se do nepálského Himaláje, který s kamarádkou Sarah celý prošly po nejvyšší možné stezce. A aby to nebylo jen tak, vybraly si monzunové období a jsou zatím jediné, komu se to v tomto deštivém počasí plném sesuvů půdy podařilo. A když výš, tak výš. Své štěstí zkusily i na osmitisícovém Broad Peaku. Jak jinak než bez šerpů a bez kyslíku. Vydaly se také na lyžích se saněmi za zády na polárnickou výpravu. A nebyly by to ony, aby jen pár měsíců po absolovování Arctic Circle Trailu nevyrazily zase někam do pouště mezi beduíny. Co je na těchto trailech nejvíc baví? Rozhodně ne uražené kilometry, ale právě extrémy, kterým člověk musí čelit.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 150,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Pavlína Adam

Pavlína je pardubická rodačka, která je tak trochu maximalista a ráda dělá věci jinak. Před třemi lety se rozhodla dát výpověď v dobře placené práci a začala cestovat. Od té doby nikdy dlouho nezůstává na jednom místě a ráda před sebe staví výzvy, od kterých ji často její okolí zrazuje. Bulharsko prošla křížem krážem, pak to vzala přes tropickou Tanzanii a rovnou do polárního Švédska. Následoval legendární PCT od mexické hranice až do Kanady. Jako první Češka zdolala nepálský Great Himalaya Trail, v Jordánské poušti přešla Jordan trail, v Jižní Americe zvládla vystoupat na 6 šestitisícovek za 6 po sobě jdoucích dní a jako bonus ještě nejvyšší sopku světa Ojos del Salado. Co vymyslí příště?