Báječný strom mopan

Exotika černého kontinentu je mixem úžasných zvířat, svérázných lidí a magické krajiny. Každá z ingrediencí toho mixu má ale tisíce malých kousků, které tu exotickou směs tvoří. Jedním z takových dílků skládačky je mopan. Báječný strom, který snadno přehlédnete, ale který je stejně skvělý jako prostý. Dává nám dřevo, kořeny, provazy, léky i jedno neobvyklé jídlo. Zkrátka - africký poklad.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Martin Šíl

Cestovatel, fotograf a muzikant.
Miluje táboření a cestování Afrikou, kam jezdí už skoro dvacet let. Zvláštní láskou je pro něj Kalahari, která mu učarovala už při první cestě. Vrací se k ní a s
neklidem pozoruje, jak se i její nejdivočejší srdce mění z divoké šelmy na sice nebezpečné, ale drátem obehnané a náhubkem spoutané zvíře.

V roce 2011 přeložil knihu křováckých legend Příběhy jižní Afriky. O svých cestách píše a vypráví, pořádá výstavy. V letech 2014 a 2016 podnikl dvě expedice k africkému vodopádu Tugela Falls, díky který se vodopád posunul na první místo světových tabulek jako nejvyšší vodopád na světě. V současnosti pracuje na dokumentu o zapomenutém českém cestovateli a filmaři Johnu Ladislavu Bromovi, který cestoval Afrikou na sklonku koloniální éry.