Cesty v době Covidu: Irácký Kurdistán

Čas: 30 - 60 minut

“Ty jedeš do Iráku? Tak pozor, abys tam nechytl covid!” Děsil se jeden z kolegů, když se dozvěděl o mé březnové cestě do iráckého Kurdistánu. Islámský stát, válka, uprchlíci, radikální milice, miny, to není očividně nic zásadního v porovnání s virem, který nám ničí poslední rok životy. Chtěli jsme vidět Mosul, ale větší strach nám naháněla byrokracie i neschopnost naší vlády a jejich úředníků.

Nakonec tato cesta byla jednou z těch, na kterou se nezapomíná, je naprosto unikátní a doufám i neopakovatelná.

Tahle povídání není o Kurdistánu (o něm toho ví mnohem více třeba Lenka Hrabalová), má přednáška je o svobodě a touze cestovat, i když to není zrovna nejjednodušší.

Link na sledování přednášky ZDARMA.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Jiří Kalát (1984)

* 1984 Havlíčkův Brod, nyní žije v Pardubicích

Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ale rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knihy Všichni tady lžou, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a přednáší na festivalech i různých místech po celé ČR.

Covid-19 zamezil cestování a přerušil přednáškové turné nejen jemu, ale celé řadě jeho přátel. Když ho oslovil Jirka Dolejš se základní myšlenkou Cestoklubu, příliš neváhal a do projektu se vrhl. Osobně zatím přednášet nejde, ale vytvořit prostor pro přednášky ano, tedy hurá do toho.