Sokotra - klenot Arabského moře

Sokotra se začala znovu pomalu otevírat světu. Souostroví patřící Jemenu bylo několik let vzhledem k probíhající občanské válce v pevninském Jemenu zcela nedostupné.

Na začátku května 2021 se tam vypravil český fotograf a cestovatel Aleš Malár, který vám představí možnosti, jak se na tuto málo známou perlu Indického oceánu dostat a jak se v takové destinaci, kde není jediný hotel a jen jedna asfaltová cesta, pohybovat? Jaké státy tam posilují svůj vliv nebo proč u pobřeží stojí desítky rezivějících sovětských tanků?

Hlavním symbolem Sokotry jsou ale stromy dračí krve, na jejichž výzkumu se podílí už 20 let i vědci z brněnské Mendelovy univerzity.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 150,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Aleš Malár

Profesionální fotografii jsem se začal věnovat hlavně během mého pobytu na Zanzibaru. Vedle focení se věnuji individuálním přípravám, konzultacím a organizaci safari v Tanzánii, které občas vedu osobně. K tomu průvodcuji výlety na Zanzibaru, kde přes zimu (listopad - březen) fotím i svatby. V neposlední řadě pak taky větší akce, jako výstup na Kilimanjaro nebo opakovaně připravuji a vedu skupiny dobrodruhů na nesmyslně krásný jemenský ostrov Socotra :)