PĚŠKY PŘES KAVKAZ od moře k moři

Přechod Kavkazu od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu byl součástí celkem sedmiměsíční cesty, během níž Viktorka dobrovolničila na polích v Banátu, v uprchlických táborech v Srbsku a v Tušetii značila turistické trasy.

Adžarskou autonomní republiku a její malebné horské osady s muslimskými obyvateli prošla spolu s loveckou fenkou Rex. O něco později přešla hřebeny Gudamakari, snad nejdivočejší hory z celé Gruzie, kam jen málokdy vkročí lidská noha a přes Chevsuretii, Tušetii a Kachetii došla k ázerbájdžánské hranici. Cestou objevila záludnost místního nápoje čača, zranila si kotník, rozbila zrcadlovku, putovala pěšky s íránským motorkářem, jemuž celníci zabavili motorku a nahlédla do života místních horalů a pastevců.

Ta pravá divočina však čekala teprve v ázerbájdžánském pohraničním pásmu plném medvědů a šakalů. Místní jsou na ušmudlanou cizinku s batohem zvědaví, jsou pohostinní a přátelští, jen občas se poutník dozví, že ho čeká vězení nebo vyhoštění ze země. A tak i Viktorka nakonec opustila Ázerbájdžán nedobrovolně...

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Viktorka Rys

Viktorčina Cesta tam. Cestuje nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuje se na dálkové treky, zejména off-trail. Přešla pěšky karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu, Balkán z Banátu do Istanbulu, Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala na farmě jako "vinnukona" a honačka ovcí. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích cestovala do Itálie v přestrojení za muže, bivakovala v konstrukcích pražských mostů nebo se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Během cest se zapojuje do dobrovolnických projektů např. na organických farmách nebo v uprchlických táborech, fotografuje a testuje ultralehké vybavení Pod 7 kilo. V nakladatelství BWTBooks jí vyšla kniha Hory a nekonečno.