Pacific Crest Trail

Pacifická hřebenovka nebyla vždycky fenoménem jako je dnes. Trasa jako taková tu je už pár desítek let a je to absolutní nádhera, kterou bych klidně procházel znovu a znovu. Než přišly kniha a film Divočina a dokonalé mobilní aplikace, pouštělo se do tohoto dobrodružství jenom pro pár stovek odvážných ročně. My s Markétou ještě měli to štěstí a s papírovou mapou v kapse jsme za celou cestu potkali jen pár desítek dalších bláznů. Vždycky to byla skvělá setkání a bylo jich tak akorát, aby si člověk plně mohl vychutnávat svůj čas v divočině. Rok po nás už vyrážely skoro dva tisíce lidí.
Pouště, vysokohorský terén, sníh, chřestýši i medvědi a každý den výhledy na nekonečné horské hřebeny. Vidina vzdáleného cíle, jasná cesta před námi, jednoduchý život a pocit neskutečné sounáležitosti s ostatními na trailu jsou nebezpečně návykové. Díky přednášce z našeho léta na PCT můžete nakouknout pod pokličku života na trailu, jeho plánování i nejzajímavějších setkání na cestě.
Více informací o nejdelších světových trecích najdete na NALEHKO.com – nejstarším českém webu o ultralehkém vybavení a dlouhých trecích.

Země v přednášce:

Kouknout na přednášku bez předplatného neboli zaplatím jednorázově a hned sleduji, max po dobu 30dní.

🔥 Koupit jednorázově za 100,- Kč 🔥

Vyzkoušejte si členství v nejnižším tarifu za 249,-. Poté automaticky za 249,- měsíčně.

Koupit členství a přehrát celou přednášku
Další přednášky které by se vám mohly líbit:
Informace o autorovi:

Petr Kosek (1979)

Zakladatel NALEHKO.com. Cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků – zatím jediný čech, který prošel tři nejdelší světové treky (Triple Crown, cca 12 000 km). Rodák z Orlických hor, vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených vyhlášenými bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.)

Po objevení království dlouhých treků prošel v roce 2012 během 4 měsíců 4 200 km dlouhý Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA. Následovalo opravdové dobrodružství při průchodu 4 500 km dlouhého Continental Divide Trailu po Skalistých horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu, s manželkou, místo svatební cesty. Pouště, sníh, divoké řeky, medvědi grizzly…a samota. Posledním „snadnějším“ kouskem byl rychlý přechod 3 500 km dlouhé Appalačské stezky brzy zjara 2018. Díky přípravám na tyto treky objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. Aby mohl i ostatním přiblížit myšlenky a principy ultralehkého pojetí trekingu a zároveň se podělit o svoje zkušenosti a zážitky, založil a provozuje web www.nalehko.com.