Celý svět na jednom místě

Na KOLEM SVĚTA ONLINE najdete desítky hodin přednášek, stand-upů i videí!

Přednášející

  • Pavel Dvořák (1988)

    Už desať rokov žijem v Šanghaji, točím YouTube videá o Číne a živote v Šanghaji, a vydávam literatúru faktu vo Vydavateľstve Rak.

  • Miky Škoda (1991)

    Zakladatel X-Challenge, LeapMakers a v minulosti například i LowCost Race. Svými aktivitami pomáhá hledat a upevňovat pozici Česka ve světě. Původně fyzioterapeut a pedagog volnočasových aktivit, který projel přes 40 zemí a zdolal několik čtyřtisícovek dnes čerpá ze zkušeností jak z podnikání, tak ze skautu a z cestování. A to jak po světě, tak napříč českým společenským spektrem z pozice autora několika edukativních pořadů. Podílí se na popularizaci kosmických aktivit v Czech Space Eduaction a své další zkušenosti předává například v pořadu Použij Sílu! vzdělávacího portálu Red Button EDU, v podcastu LeapMakers, při vedení kurzu základů podnikání Podnikni to! na českých univerzitách a ve své knize Můžeš (po)dělat cokoli.

  • Jan Rendl

    Jan Rendl je cestovatel a dobrodruh. Jeho život je skutečně „dobrodružstvím“ ve všech ohledech. Překonal v něm již v raném věku problémy s alkoholem i drogami a dokonce prožil několik měsíců na ulici. Toto jej však nepoložilo, ba naopak zocelilo. Z ulice se vyhrabal, splatil statisícové dluhy a začal cestovat. Stejně jako předtím v životě, i v cestování se držel svého velmi svérázného přístupu a do všeho šel možná až příliš po hlavě.

  • Tomáš Vejmola (1990)

    Jmenuji se Tomáš Vejmola, pocházím z Moravy a je mi 28 let. Povolením jsem markeťák ale z práce mě vyrazili a tak jsem vyrazil do světa. Nejdřív jsem prošel Indii a Nepál, později vyjel na cestu do Gruzie a zpět na kole a pak se vydal s tuktukem z Bangkoku domů. Mám rád sýry, dobrodružství a dělat věci jinak, sice debilně ale jinak. Taky jsem se věnoval 10 let freestyle BMX a získal několik ocenění na závodech. Mám psa Fredyho.

  • Vladimír Hauk (1968)

    Vláďa, žijící do nedávna „normálním“ životem spořádaného otce rodiny, se jednoho dne rozhodl a přestal čekat na „někdy“. Nechal doma svým dospívajícím synům pár drobných na domácnost, sbalil baťůžek a vyrazil na cestu kolem světa. Při práci, kus po kuse. Vždy v rámci své normální dovolené. Během pěti navazujících cest překonal euroasijský kontinent, projel jihovýchodní Asií. Přes Papuu Novou Guineu, Austrálii a Havaj dorazil až do San Franciska, odkud hodlá příště pokračovat dál. O svých zážitcích píše na blogu cestajepribeh.cz. A nyní také vypráví.

  • Matěj Krč

    Šumperský rodák Matěj Krč je studentem učitelství pro 1. stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci, muzikant a vášnivý cestovatel. Za svůj krátký dospělý život procestoval mimo jiné Omán, Vietnam, přešel z východu na západ portugalskou Madeiru a při své poslední cestě nacestoval téměř šest tisíc kilometrů napříč Saúdskou Arábií.

  • Pavlína Adam

    Pavlína je pardubická rodačka, která je tak trochu maximalista a ráda dělá věci jinak. Před třemi lety se rozhodla dát výpověď v dobře placené práci a začala cestovat. Od té doby nikdy dlouho nezůstává na jednom místě a ráda před sebe staví výzvy, od kterých ji často její okolí zrazuje. Bulharsko prošla křížem krážem, pak to vzala přes tropickou Tanzanii a rovnou do polárního Švédska. Následoval legendární PCT od mexické hranice až do Kanady. Jako první Češka zdolala nepálský Great Himalaya Trail, v Jordánské poušti přešla Jordan trail, v Jižní Americe zvládla vystoupat na 6 šestitisícovek za 6 po sobě jdoucích dní a jako bonus ještě nejvyšší sopku světa Ojos del Salado. Co vymyslí příště?

  • Lenka Klicperová

    Novinářka a fotografka. Začínala jako zpravodajka, od roku 2004 do roku 2018 šéfredaktorka časopisu Lidé a Země. Pracovala v řadě afrických zemí, od Angoly přes Namibii, Nigérii, Tanzanii, Keňu, Etiopii, Mali, Burkinu Faso, Čad, Niger či Demokratickou republiku Kongo. Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Dostala se také do Somálska sužovaného několik dekád trvající válkou.

  • Jan Homola (1976)

    S odřeným zadkem jsem vystudoval základní školu na pražskejch Vinohradech. Po té jsem byl odejit ze střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově, konkrétně z oboru scénografie. Nakonec mi bylo maturitní vysvědčení předáno v roce 1994 na soukromé škole designu v oboru loutka. Jako loutkař jsem se však nikdy neživil. Hned po maturitě mne vcuclo jedno z prvních grafickejch studií v Praze, kde jsem ládoval skenery diákama a sžil se s Photoshopem (tenkrát to byla jeho první verze), do kterýho od té doby čumím denně mnoho hodin. Od poloviny osmdesátejch let jezdím na skejtu a taky občas hraju na kytaru. Moje osudová životní chyba byla kapela Wohnout, ze které se nedá odejít :) Jakožto bejvalej Pražák jsem nyní náplava v jedný nádherný vesnici. A život jde dál.

  • Michaela Hrdá (1988)

    Učitelka angličtiny, fotografka a přednášející na volné noze. Byl to právě jazyk, který ji otevřel dveře do světa. Po jazykovce nastoupila na vysokou školu, kde absolvovala svojí první cestu na vlastní pěst a to do africké Rwandy. Cestování bez cestovky jí nadchlo a tak každý rok využívala prodloužené prázdniny na vysoké škole a odjížděla minimálně na 3 měsíce do ciziny. Začínala sama, jako au-pair ve Finsku, poté strávila půl roku v Austrálii a další léto v Americe. Po 3 rokách jí už cizí děti začaly líst krkem a tak zažádala o pracovní víza do Kanady, kde vystřídala prací hned několik. Po sólo létě v Kanadě strávila další léto v páru v Anglii, poté zase sama na Islandu a rok na to na Havaji. Pandemie jí nedovolila odjet minulé léto do Gruzie a tak sbalila pár kamarádů na prodloužený víkend ve Slovinsku. Po týdnu poslala kamarády domů vlakem a sama toho léta dojela až do Portugalska. Domů se vrátila o 3 měsíce později. Posledních pár let je většinou na cestách až 5 měsíců v roce. A kam to bude příště? Sleduj další dobrodružství na IG a fb @Miskephotos.